Sevgili Arkadaşlar;

Yeni dönemde sizlerle birlikte olmanın, geleceği sizlerle paylaşmanın mutluluk ve gururunu yaşıyorum. Ülkemizin kalkınması, geleceğimizin şekillenmesi için siz değerli öğrencilerimize güvenimizin tam olduğunu belirtmek isterim.

Öğrencilere verdiğimiz desteğin en önemli kanıtı, Belediyemiz öncülüğünde ailesi Körfez’de ikamet eden öğrencilerimizin eğitim masraflarına destek olmak ve eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla, şu zamana kadar 4 yıllık devlet üniversitesine devam eden yılda 3000 öğrencimize geri ödemesiz olarak burs vermiş olmamızdır.

Türkiye’de tek olarak Belediyemiz ve Günışığı Derneği işbirliği ile 2017-2018 yılında da Lisans eğitim hakkını kazanan Körfezli öğrencilerimize eğitime katkı olanağı sağlamayı sürdürüyoruz. Eğitim alanında attığımız adımlar ve katkı desteğimizle, geleceğimizin teminatı olan üniversite öğrencilerimizin eğitimlerini en iyi şekilde tamamlamaları için geleceklerinizi birlikte planlamayı amaçlıyoruz.

Bir ilim kenti olan ilçemizde Kocaeli Üniversitesi bünyesinde Belediye olarak, ilçemizde yeni öğretim yılında eğitim alacak olan gençlerimizin çağımıza uygun koşullarda eğitim görmeleri adına çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürüyoruz. Allah’u Teâlâ’nın ilk emir “oku” ile başlayan öğrenme yolculuğunda, manevi değerlerimizi de yitirmeden ilim için elimizden gelen tüm gayreti sarf ediyoruz.

Yeni dönemde oluşturulacak olan yeni yaşam alanları ile gençlerimizin sosyal ve sportif tüm faaliyetlerini gerçekleştirebilecekleri tesisler ilçemizde hayata geçiriyoruz. Bu dönemde ilçede hayata geçirilen ve yapımı planlanan projeler arasında; yarı olimpik yüzme havuzu, fitness gibi spor faaliyetlerinin bir yapıda buluştuğu spor kompleksi, kent meydanı, yürüyüş yolları, gençlik-kültür merkezleri, mesire alanları,  İlimtepe’de doğal ormanı, çocuk eğlence merkezi, spor alanları, hayvanat bahçesi, çay bahçesi ve mini restoranların da olduğu İlim park, sahil düzenleme projeleri, bilgi evleri, kültür merkezi yer alıyor. Sosyal hayatı güçlendirmeyi vaad eden bu yatırımlarla gençlerimizin serbest zamanlarını ilgi ve istekleri doğrultusunda değerlendirme fırsatı verecek olan bu mekânları tamamlıyoruz.

Gençlerimizin ülkesine, milletine ve bayrağına sevdalı,  milli ve manevi değerlerine bağlı, ahlaklı, etkin, girişimci, donanımlı, evrensel değerler ile kendi tarihinden aldığı değerleri harmanlamayı bilen bir gençlik olarak   yetişmeleri için Körfez Belediye Başkanı olarak her zaman gençlerin yanındayım. Bu duygu ve düşüncelerle başta sevgili gençlerimiz olmak üzere, 2017-2018 eğitim-öğretim yılının tüm eğitim camiasına sağlıklı, huzurlu ve başarılı olmasını temenni ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.


İSMAİL BARAN

Körfez Belediye Başkanı

1966 yılında Sakarya'da doğdu. Aslen Artvinlidir. İlk, orta ve lise tahsilini Körfez'de tamamladıktan sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi Rize Meslek Yüksek Okulu Makine Bölümünü ardından Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesini bitirdi.

2002-2004 yılları arasında Saadet Partisinde Körfez İlçe Başkanlığı yaptı. 2009 yılında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Körfez Belediyesi meclis üyeliğini yürüttü. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Plan ve Bütçe Komisyonunda görev aldı. Özel bir şirkette 9 yıl üst düzey yöneticilik deneyiminin ardından Körfez Belediyesinin yan kuruluşu olan YARPAŞ A.Ş'nin Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü olarak görev yaptı. 16 yıl Körfez ilçede esnaf olarak da hizmet verdi.

Evli ve 3 çocuk babası. İngilizce bilmektedir.